Restauracje w Hurghadzie, czyli gdzie warto zjeść

Od kilku tygodni mieliśmy problem ze znalezieniem takiego miejsca, w którym oferowane dania aż się proszą o zjedzenie. Na liście restauracji, z których nie wychodzi się rozczarowanym, spłukanym i na dodatek głodnym, pozostał Bulls przy Dream Beach i restauracja w Bowling Hurghada. Tymczasowo zamknięta była rybna Caboria na Kawther, a słynna w Hurghadzie Hagga straciła jakby cały urok. Podobnie zresztą jak nasza sprawdzona Omm Yassin sprzedająca egipskie potrawy home made zaraz po przeciwnej stronie ulicy.

Po kilkakrotnym zamówieniu jedzenia, którego autentycznie nawet nie miałam ochoty jeść, a łasuch jestem wielki, postanowiłam:

1. poszukać nowych i odświeżyć znane miejsca, gdzie można dobrze zjeść w Hurghadzie

2. podzielić się zdobytymi doświadczeniami, abyście i Wy, będąc w Hurghadzie, wiedzieli gdzie warto pójść nie tylko by z głodu nie umrzeć, ale i móc delektować się wspaniałym smakiem.

Zaczęłam od pytania znajomych i nieznajomych, którą restaurację / take away/ homemade food warto wypróbować. Najbardziej polecana kobieta, niestety nie zachwyciła żadnego z członków naszej rodziny. Pomimo wyższej niż zwykle ceny i, co za tym idzie, mojej ekscytacji na samą myśl, jak ten egipski posiłek będzie wyglądał, ani moloheja, ani kebab hallah, ani uwielbiane przeze mnie mousaqa, nie zrobiło na nas wrażenia.

Zaraz przed dostawą, mojemu synowi wręczono przez płot ulotkę nowootwartej syryjskiej restauracji. I dzięki hand made huśtawce, z której sześciolatek rzadko schodzi, słabo rozrośniętym drzewkom, które powinny zasłaniać podwórko, kawałkowi papieru, a przede wszystkim, syryjskim uchodźcom, których w Polsce nie chcecie, odkryłam niesamowite miejsce! Idealne na pierwszy wpis o restauracjach w Hurghadzie, w których naprawdę można dobrze zjeść.

Lista restauracji:

  1. Abu Rashid Al Suri – restauracja syryjska na Kawther

Dodaj komentarz

one × 5 =