7 powodów dla których warto uczyć się języka arabskiego

Może się już zastanawialiście czy warto uczyć się języka arabskiego. Przecież w dzisiejszych czasach i tak prawie wszyscy znają język angielski, więc dogadać się można. Poza tym te wszystkie robaczki żeby zapamiętać, rozpoznać w każdym łączeniu (litery alfabetu arabskiego zmieniają kszałt łącząc się w słowa), to musi być bardzo ciężka praca. Do najłatwiejszych języków arabski z pewnością nie należy, ale naprawdę warto się go uczyć. Zerknijcie na podane poniżej powody.

Jako, że ten blog jest czytany w dużej mierze przez kobiety w związkach mieszanych zacznę od tego, że:

1. Znajomość języka arabskiego jest niezwykle przydatna, gdy nasz partner jest Arabem.

Nie da się wszystkiego dokładnie przetłumaczyć. Pewne zwroty zwyczajnie muszą być powiedziane w danym języku by miały ten wydźwięk, który chcemy im nadać. Mieszkając w Egipcie już kilka lat, bardzo często zdarza mi się wplatać takie arabskojęzyczne zwroty do rozmów z mamą, czy polskimi przyjaciółmi. No jak takie „yani” przetłumaczyć?

Do dnia dzisiejszego mam przed oczami mojego męża śmiejącego się w głos, słuchając tłumaczki języka arabskiego z Warszawy. Arabistka, żona Egipcjanina, tłumaczyła nasze dokumenty do ślubu. Mój małżonek powiedział wtedy, że język arabski ma bardzo specyficzną wymowę, często podwójne dno, którego nie sposób zachować tłumacząc. Myślę, że w każdym języku tak jest w pewnym stopniu. Tym niemniej jednak widząc jak mój mąż reaguje słysząc swój ojczysty język z ust Polki postanowiłam, że muszę opanować go kiedyś do perfekcji.

Dodatkowo:

2. Najbliższa rodzina arabskiego męża często w stopniu komunikatywnym zna jedynie język arabski.

Moja teściowa należy do tego zacnego grona. Nie powiem czasem to jest z pewnością przyjemne by nie rozumieć co teściowa mówi 😉 Ale jak czegoś nie będziemy chciały zrozumieć to nawet jak rozumiemy nie musimy się do tego przyznawać.

Warto jednak mieć na uwadze, że nawet gdy nasz partner nie jest Arabem. I wcale nie mamy zamiaru wychodzić za mąż za Egipcjanina, Saudyjczyka czy Marokańczyka w przyszłości, nauka arabskiego jest wciąż bardzo dobrą decyzją.
Dlaczego? Dlatego że:

3. Język arabski jest piątym najczęściej używanym językiem na świecie.

4. Język arabski jest językiem islamu.

5. W krajach zachodu jest bardzo duży popyt na osoby znające język arabski, a niewielka podaż .

6. Kraje arabskojęzyczne są szybko rozwijącym się rynkiem.

7. Arabskojęzyczny świat ma bogate dziedzictwo kulturowe.

A tak w ogóle to polskiego też się ludzie powinni uczyć. Warto 😉

2 Replies to “7 powodów dla których warto uczyć się języka arabskiego”

  1. Trochę mało konkretów. Czy znając perfekcyjnie język arabski faktycznie otwiera nam się jakaś droga kariery?

    1. Droga kariery żony muzułmanina. Inna droga nie.

Dodaj komentarz

siedemnaście − 10 =