"Burka miłości" jest książką opartą na faktach napisaną przez hiszpańską dziennikarkę Reyes Monforte. Główna bohaterka, młoda dziewczyna pochodząca z Hiszpanii poznała w Londynie Afgańczyka. Zakochali się w sobie, pobrali, i poczęli dziecko. Wiedli szczęśliwe życie. Niestety po jakimś czasie wyjechali do ojczyzny męża i tam zaczęły się problemy.
Mąż wcale nie zmienił się nagle o 180 stopni, nie pokazał swej "prawdziwej" muzułmańskiej twarzy męża oprawcy, ale otocznie i warunki życia uległy kompletnej zmianie.

Czytając tę książkę, nieustannie musiałam sobie przypominać "To się dzieje naprawdę. Ten świat naprawdę istnieje." Mogłoby się wydawać, że autorka cieszy się bogatą wyobraźnią, a nie autentycznymi wspomnieniami kobiety, której pomogła. Czyta się niesamowicie szybko, bardzo ciężko się z książką rozstać, żyje się losem bohaterów. Podczas spacerów z moim mężem ta historia była głównym tematem moich wywodów i on sam wielokrotnie był zaskoczony przebiegiem zdarzeń.

To niewyobrażalne, że w pewnych częściach świata ludzie są nieludzko traktowani, a jednocześnie zgodnie z jakimś prawem, karani, choć obiektywnie patrząc nic złego nie robią. Pewnych rzeczy nie da się poprostu przeskoczyć. Nawet kochając i będąc kochanym. Warto o tym pamiętać.

Polecam całym sercem!
Dlaczego? Bo dla odmiany muzułmański mąż wcale nie jest tyranem. To świat, polityka, zwyczaje i rodzina stają na drodze tej mieszanej miłości. Biedna kobieta, która rzeczywiście została zmuszona do założenia burki i nie mogła wrócić do swojego kraju, była kochana nad życie przez swojego partnera.

Komentarze   

+2 # Dorota Dorkita 2016-12-08 15:30
Czytałam "Burkę" w oryginale jeszcze zanim pojawiło się polskie tłumaczenie. Bardzo wciągająca książka, szybko się czyta. Tak samo mnie bardzo zaskoczyła. Spodziewałam się historii dziewczyny, która się ślepo zauroczyła. Gdy mieszkali w Europie było ok a dopiero jak wyjechali mąż pokazał prawdziwą twarz i zmienił się w tyrana. A tu wręcz przeciwnie. Stoi cały czas po stronie żony, dla niej przeciwstawia się środowisku a na końcu od niego odcina. To teściowa i wojna zmienili życie tej kobiety w piekło i niestety nawet jak mamy obok kochającą osobę to jego wpływ jest ogromny. Uważam, że warto książkę przeczytać dla tej odmiany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+3 # kamila Polka 2017-03-04 19:21
tak sie konczy historia milosci do mvzvlmanina. Islam to jeden wielki syf pelen nienawisci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież